Ambasada Azerbejdžana obeležila Dan oružanih snaga

Ambasada Republike Azerbejdžan u Beogradu priredila je prijem povodom obeležavanja Dana oružanih snaga.

Svečanost je otpočela minutom ćutanja i izvođenjem nacionalnih himni, nakon čega je prikazan kratak, dokumentarni film o obnovi i infrastrukturnom razvoju regiona Nagorno-Karabaha.

Svečanosti su prisustvovali predstavnici Vlade Republike Srbije, visoki predstavnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije, državnih institucija, kao i brojni strani vojni izaslanici.

Dan oružanih snaga, koji se u Azerbejdžanu obeležava 26. juna, državni je praznik kojim se odaje počast osnivanju nacionalne vojske 1918. godine, kada je zemlja prvi put izborila svoju nezavisnost.

You may also like...